Strona internetowa KCKSiR wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego funkcjonowania oraz m.in. do celów statystycznych. Wykorzystywanie cookies możesz wyłączyć w dowolnym momencie w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej. Więcej informacji znajdziesz w dziale pomocy w przeglądarce.
Klub Filmowy Nefryt

Klub Filmowy NEFRYT

opiekun: Leszek Rektorek

poniedziałek 16.00–20.00

Klub filmowy „Nefryt” powstał w 1976 roku (początkowo jako Amatorski Klub Filmowy „Nefryt”). Zawiązał się z małej grupki amatorów filmowych, do której należeli: Leszek Rektorek oraz nieżyjący już Rudolf Ptaszek, Adam Broczek, Ewa Szajta, Ryszard Bukowicki. W krótkim czasie później dołączyli do nich Zygmunt Drozd, Ludwik Piekarski, Henryk Jadach, Ryszard Niedźwiedź oraz inni. Od początku swojej działalności cały zespół działał prężnie w Kotlinie Kłodzkiej, promując jej piękno i uroki w całej Polsce.

„Nefryt” od lat zajmuje się realizacją filmów i reportaży oraz relacjonowaniem bieżących wydarzeń z życia mieszkańców miasta Kłodzka i okolic. Już od początku funkcjonowania (najpierw działając na kamerach 8 mm i 16 mm, potem w technice VHS i SVHS, a skończywszy na technice cyfrowej) odnosili spore sukcesy, zdobywając wiele nagród oraz prezentując swoje filmy na różnych festiwalach filmu nieprofesjonalnego w Polsce i za granicą. Klub jest laureatem wielu nagród i wyróżnień m.in. na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Amatorskich POL-8 otrzymał I nagrodę za film pt. ”Moje hobby”, na festiwalu OKFA w Poznaniu otrzymał I nagrodę za film pt. ”Bujaj mnie koniku”.

Współpraca z instytucjami kulturalnymi i oświatowymi owocuje wieloma realizacjami filmowymi. Od 2004 r. zespół współdziała z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie i realizuje filmy z imprez organizowanych przez PCPR dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej. Najintensywniejszą współpracę w zakresie produkcji reportaży i filmów prowadzą z Kłodzkim Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji, ale również z Muzeum Ziemi Kłodzkiej, Klubem Niewidomych i Słabowidzących „Sudety” Kłodzko, Związkiem Sybiraków, Klubem Seniora, PKPS oraz PTTK w Kłodzku.

Klub Filmowy NEFRYT to zespół zgranych ludzi z pasją, którzy nadal chcą kręcić reportaże i filmy z życia miasta Kłodzka, promując przy tym jego piękno, zabytki, atrakcje i walory turystyczne. Klub działa w Kłodzkim Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji (Plac Jagiełły 1) i gromadzi coraz większą liczbę chętnej młodzieży z kłodzkich szkół średnich, która zafascynowana światem filmu, chętnie uczestniczy w spotkaniach klubu.

Zapraszamy wszystkich chętnych (od 14 lat) w każdy poniedziałek o godz.16.00 do sali nr. 306 na wspólną naukę podstaw montażu i realizacji filmowej. Szkolenia są całkowicie bezpłatne.

Kup bilet online

 

Informator Kulturalny

Zobacz więcej

Najbliższe wydarzenia

15 CZE

Poranek w kinie Dąbrówka

 
22 CZE

Noc Świętojańska

 
26CZE

Skarby Kłodzkich Jezuitów

Kalendarz imprez

Otwórz Kalendarz imprez - kliknij tutaj

Godziny otwarcia

Kasa biletowa w Galerii pARTer

10 - 12 czerwca: 8.30 - 15.30
13 - 14 czerwca: 10.30 - 17.30
15 - 16 czerwca: nieczynne
17 czerwca: 8.30 - 15.30

Sekretariat KOK pl. Jagiełły 1

Poniedziałek - Piątek: godz. 7.30 - 15.30

Polub nas na Facebooku

Wybierz wersję językową

Polish Croatian Czech English French German Hungarian Italian Latvian Slovak Slovenian Spanish Ukrainian

Newsletter - zapisz się

Subscribe Here
Zarejestruj się w naszym newsletterze, aby otrzymywać najświeższe informacje o zbliżających się wydarzeniach.Biuletyn Informacji Publicznej

Nasi partnerzy