Strona internetowa KCKSiR wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego funkcjonowania oraz m.in. do celów statystycznych. Wykorzystywanie cookies możesz wyłączyć w dowolnym momencie w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej. Więcej informacji znajdziesz w dziale pomocy w przeglądarce.
Miejski Chór Mieszany Lutnia

Miejski Chór Mieszany LUTNIA

Miejski Chór Mieszany "Lutnia" powstał w 1955 roku i jest jednym z najdłużej działającym chórów w Polsce, a na Dolnym Śląsku jest najstarszym chórem powstałym po II Wojnie Światowej.

Od roku 1981 roku ma rangę chóru miejskiego. Posiada ogromny dorobek artystyczny i bardzo duży repertuar. Śpiewa z wielkimi sukcesami od 60 lat oraz bierzemy udział w przeglądach i konkursach śpiewaczych. Cieszymy się ogromną liczbą nagród i wyróżnień z Polski
i z zagranicy. Chór "Lutnia" w latach 1983-2000, trzy razy wyjeżdżał na tournée po Francji, a także koncertował w Niemczech i w Czechach.
W Październiku 2013 roku chór otrzymał zaszczytną nagrodę „Honorową Odznakę ze Złotym Laurem„ od Polskiego Związku Chórów i Orkiestr za swoją wieloletnią pracę i zaangażowanie w krzewieniu kultury śpiewu chóralnego i wysoki poziom artystyczny. Natomiast w lutym 2014 roku, chór Lutnia otrzymał nagrodę Asa Kłodzkiego, jest to wysokie wyróżnienie od Burmistrza Miasta Kłodzka.
17 Października 2015 roku chór obchodził swój jubileusz 60-lecie powstania i działalności z tej okazji otrzymał między innymi
honorową odznakę Zasłużony dla Kultury Polskiej od Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego.

Chór „Lutnia” stale rozszerza swój repertuar i swoim śpiewem ubogaca najważniejszych uroczystości państwowe i religijne w mieście Kłodzku, oraz w innych pobliskich miastach województwa dolnośląskiego.

Mimo iż śpiewa w wielu różnych językach, to stawiamy na  kulturę polską i propagujemy ją poprzez piękne pieśni polskie i staropolskie, oraz staramy się przekazywać w swoim śpiewie bogactwo naszej kultury
i różnorodność form - od pieśni ludowych, regionalnych poprzez pieśni biesiadne, okolicznościowe, po sakralne i patriotyczne. W tych pieśniach zawarta jest nasza kultura muzyczna, kultura słowa, zwyczaje i tradycja. Zwłaszcza pieśni patriotyczne są drogie naszemu sercu.

Chór "Lutnia" stanowią pasjonaci, którzy od lat złączyli na stałe swoje życie z muzyką i śpiewem, tworząc rodzinę chóralną. Od 2000 roku naszym chórem dyryguje pan Witold Juran - znany muzyk, świetny bas i zapalony pszczelarz.

poniedziałek godz. 18.00-20.00
czwartek godz. 18.00-20.00

 

 

Kup bilet online

 

Informator Kulturalny

Zobacz więcej

Najbliższe wydarzenia

29 KWI

„Pegazik” – Finał Wojewódzki

 
01 MAJ

IV Pochód Poezji

 
03MAJ

Święto Konstytucji 3 Maja

Kalendarz imprez

Otwórz Kalendarz imprez - kliknij tutaj

Godziny otwarcia

Kasa biletowa w Galerii pARTer

15 - 18 kwietnia: 8.30 - 15.30
19 kwietnia: 8.00 - 14.00
20 - 22 kwietnia: nieczynne
23 kwietnia: 8.00 - 15.00Sekretariat KOK pl. Jagiełły 1

Poniedziałek - Piątek: godz. 7.30 - 15.30

Polub nas na Facebooku

Wybierz wersję językową

Polish Croatian Czech English French German Hungarian Italian Latvian Slovak Slovenian Spanish Ukrainian

Newsletter - zapisz się

Subscribe Here
Zarejestruj się w naszym newsletterze, aby otrzymywać najświeższe informacje o zbliżających się wydarzeniach.Biuletyn Informacji Publicznej

Nasi partnerzy