Strona internetowa KCKSiR wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego funkcjonowania oraz m.in. do celów statystycznych. Wykorzystywanie cookies możesz wyłączyć w dowolnym momencie w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej. Więcej informacji znajdziesz w dziale pomocy w przeglądarce.
Kultura

7.10. NOWY GŁOS: L.E.M.

c_200_150_16777215_00_images_lem_2021.jpg

Kłodzko usłyszy Nowy Głos

7 października 2021, godz. 11.00
miejsce: sala widowiskowa Kłodzkiego Ośrodka Kultury
wydarzenie dla grup zorganizowanych

Monika Kuszyńska, Iga Caban, Karolina i Łukasz Geryń wystąpią 7 października na jednej scenie z podopiecznymi Sudeckiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych.
Będzie to zwieńczenie warsztatów realizowanych przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca we współpracy z Fundacją Jutropera w ramach programu Nowy Głos. Jego pilotażowa edycja jest poświęcona twórczości Stanisława Lema w związku z przypadającą w tym roku 100. rocznicą urodzin pisarza.
W spektaklu operowo-teatralnym śpiewakom będą towarzyszyć muzycy pod kierownictwem Rafała Kłoczko, dyrektora Filharmonii Zielonogórskiej (Krzysztof Łochowicz - gitara elektryczna, Rafał Grząka - akordeon, Bartosz Weber - DJ), którzy zaprezentują wybrane arie operowe w nowych aranżacjach, nadając im wyjątkowy, futurystyczny wymiar.
- Nie da się jednym słowem opisać, co jest wyjątkowego w kształcie muzycznym spektaklu. Najważniejsze jest to, że muzyka daje nam przestrzeń do tak wielu interpretacji, w zależności od kontekstu, w którym ją ustawimy. W Nowym Głosie: L.E.M. zestawimy roboty i ludzi, Ziemię i przestrzeń kosmiczną, a całość postawi pytanie - kto i dlaczego jest tak naprawdę człowiekiem - mówi Rafał Kłoczko.
Całości dopełni spektakularna scenografia włoskiego artysty - Luigi Scoglio, wielokrotnie nagradzanego zarówno w Polsce jak i poza granicami kraju. W spektaklu zobaczyć będzie można także projekcje multimedialne Karoliny Jacewicz oraz reżyserię świateł Dariusza Albrychta. Grupa realizatorów i artystów pracuje pod kierunkiem Michała Znanieckiego, światowej sławy reżysera, który jest autorem i pomysłodawcą programu Nowy Głos.
W Kłodzku trwają warsztaty, w których biorą udział podopieczni Sudeckiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych. Przez kilkanaście najbliższych dni będą rozwijać swoje umiejętności i kompetencje partnerując na scenie profesjonalnym artystom.
- Program pozwala znaleźć się na jednej scenie i wspólnie tworzyć. Uczymy się współodpowiedzialności. I artyści, zespół, śpiewacy, wielkie gwiazdy i osoby, które będą na scenie pierwszy raz. Oczywiście po warsztatach i po próbach będą mogły wspólnie wystąpić i współuczestniczyć w odszukiwaniu nowej perspektywy - podkreśla Michał Znaniecki.
Kłodzka Premiera spektaklu Nowy Głos L.E.M. odbędzie się 7 października o godzinie 11.00 w Kłodzkim Ośrodku Kultury, który jest partnerem edycji dolnośląskiej programu.
Ogólnopolski program artystyczno-społeczny Nowy Głos skierowany jest do organizacji pozarządowych skupiających osoby z niepełnosprawnościami, zarówno artystów, jak i amatorów czy osoby bez doświadczenia w tym zakresie. W pierwszym etapie projektu wyłoniono w naborze konkursowym trzy organizacje pozarządowe z województw dolnośląskiego, małopolskiego i warmińsko-mazurskiego, które otrzymały wraz z grupą swoich podopiecznych możliwość współudziału w produkcji spektaklu muzyczno-teatralnego oraz dofinansowanie na realizację związanych z tym działań. Pierwsza premiera odbyła się w Ełckim Centrum Kultury 19 sierpnia.
Program realizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca we współpracy z Fundacją Jutropera, finansowany przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

 

Zderzenie teatrów


Konkurs na stanowisko Dyrektora KOK

Ogłoszenie wyników konkursu na stanowisko Dyrektora KOK

Otwórz (odnośnik do BIP)

 

Oświadczenie do pobrania

Kup bilet online

 

Godziny otwarcia

Sekretariat KOK pl. Jagiełły 1

Czynny od poniedziałku do piątku w godzinach: 8.00 - 15.00

Kasa biletowa w Galerii pARTer

29 - 30 listopada: 8.00 - 15.00
1 grudnia: 8.00 - 15.00
2 grudnia: 10.30 - 17.30
3 grudnia: 13.30 - 20.30
4 grudnia: 8.30 - 11.30
5 grudnia: nieczynne
6 grudnia: 8.00 - 15.00

Zwroty biletów
W sprawie zwrotu biletów lub dokonania ich rezerwacji lub zakupu prosimy o kontakt z pracownikiem kasy pod nr tel. 605 903 124 w godzinach pracy kasy biletowej.
Stacjonarna obsługa klientów w kasie biletowej Kłodzkiego Ośrodka Kultury odbywać się będzie wyłącznie po wcześniejszym umówieniu się na konkretny dzień i godzinę.

Osoby zainteresowane zwiedzaniem wystawy poza godzinami pracy Galerii Sztuki pARTer /kasy biletowej KOK/ prosimy
o kontakt z dyżurnym pracownikiem wydziału administracji (portiernia lub pok. 123 I piętro).

Informacja o zmianach terminów zaplanowanych
wydarzeń artystycznych:

tel.: 605-903-124 w dni robocze w godz. 9.00 – 15.00.

 

Polub nas na Facebooku

Wybierz wersję językową

Polish Croatian Czech English French German Hungarian Italian Latvian Slovak Slovenian Spanish Ukrainian

Informator Kulturalny

Biuletyn Informacji Publicznej

Deklaracja dostępności

Deklaracja dostępności - pobierz tutaj PDF

Nasi partnerzy